A magyar úszás legendás alakját, Széchy Tamást, tragikus körülmények között, karosszékében fedezték fel. A híres edző halála egy végzetes tévedés következménye lett, amely sokkolta a sportág szerelmeseit.

A sportkedvelő olvasók számára igazi különlegességre lelhetnek, hiszen a 2004-ben elhunyt magyar úszópápa, Széchy Tamás életének izgalmas részleteit és szakmai nagyságának titkait bemutató alkotást vehetnek kézbe. Ez a mű nem csupán egy életrajz, hanem egy inspiráló utazás is, amely bepillantást nyújt a legendás edző munkásságába és az úszósport világába.
A három társszerző hozzáértése vitán felüli. Dr. Hargitay András a magyar úszósport első világbajnoka, Sós Csaba, a válogatott szövetségi kapitánya és dr. Tóth Ákos exkapitány "Széchy * Élet - mű - örökség" címmel könyvet írt a 2004. szeptember 13-án óbudai lakásán elhunyt Széchy Tamásról. A 73 évesen távozott legenda tanítványai között több olimpiai (Wladár Sándor, Szabó József, Darnyi Tamás, Czene Attila) és világbajnok (Hargitay András és Verrasztó Zoltán) volt.
A könyv lapjain Hargitay mély és személyes kapcsolatukat örökítette meg, míg Sós az elhunyt mester fortélyait boncolgatja. Tóth pedig az általa csak Öregnek hívott szakemberrel való közös munkájára reflektál, felidézve a kivételes megoldásokat, amelyekkel a tanítványait inspirálta.
Hargitay a Borsnak elárulta, hogy Széchy Tamás Doboziban jött a világra. Eleinte súlylökőként és súlyemelőként tűnt fel, később azonban a medencék világának felfedezése felé terelte érdeklődését.
Kemény kézzel irányította a csapatot, és ha úgy érezte, a helyzet megkívánja, durrant a füles. Szakmai filozófiája meglehetősen "egyszerű" volt: nem létezik olyan jó idő, amelynél ne lenne lehetőség még jobbra. Ő maga nem tartotta magát kiemelkedő úszónak, de stílusosan, elegánsan tempózott a vízben. Komplex gondolkodásmódjával számos olimpiai bajnokságot nevelt ki, köztük Wladár Sándort, Darnyi Tamást, Szabó Józsefet, Rózsa Norbertet, Czene Attilát és Gyurta Dánielt - emlékezett vissza Hargitay.
Hargitay emlékezete nem mentes a múlt árnyaitól: trénere gyengeségeit sem feledte el, és megjegyezte, hogy az Öreg néha a saját nagyságérzetének fogságába esett. Ugyanakkor mások is jelentős hatással voltak rá, ami nem mindig bizonyult kedvezőnek. A könyv révén bepillantást nyerhetünk Széchy eredményes edzésterveibe is, egyfajta ízelítőt kapva a siker titkaiból.