A Kiskurutty Játéktanoda megyei versenye különleges esemény, ahol a kreativitás és a szórakozás találkozik. Itt a gyerekek izgalmas kihívásokon keresztül tesztelhetik tudásukat és ügyességüket, miközben barátságokat kötnek és felejthetetlen élményekkel ga


Február 8-án Maros megye óvodáiból hat csapat gyűlt össze, hogy részt vegyen a X. Kiskurutty Játéktanoda megyei fordulóján, amelynek a Marosvásárhelyi 15-ös Számú Napközi Otthon adott helyet. A verseny központi témája Csukás István Tappancs játszani szeretne című meséje volt, célja pedig a játékba integrált tanulási tevékenységek szervezése.

A versenyt megelőző hetekben a felkészító óvónők gondoskodtak arról, hogy a gyerekek alaposan felkészüljenek a feladatokra, szem előtt tartva a különböző fejlesztési követelményeket. Így a nyárádszeradai Pillangók és Brekegők csapatát Dozsa Zsuzsanna, Marton Emőke Csilla és Balogh Judit, Kádár Ilona óvodapedagógusok, az erdőszentgyörgyi Micimackó csapatot Adorjáni Orsolya, Orbán Ildikó, a csíkfalvi Kalandorokat Marton Erzsébet Zsófia és Szőcs Kinga, míg a marosvásárhelyi Napraforgók és Csicsergők csapatát Takács Erika, Vas-Gál Dorottya-Melinda, valamint Csegzi Tilda, Mánya Enikő, Orbán Tekla és Pásztori-Kupán Imola óvodapedagógusok készítették fel. Célul tűzték ki a közösségi nevelést közös projekt megvalósításán keresztül, a csapatformálást, a természettel, környezettel kapcsolatos maradandó tapasztalatok szerzését, a gyermeki alkotókészség gazdagítását művészeti tevékenységekkel.

A verseny során a csapatok nemcsak a kreativitásukat, hanem a kézügyességüket is megcsillogtathatták. Minden egyes csapat saját, egyedi marionettbábját, Tappancs barátját készítette el természetes anyagok felhasználásával. Fahengerek, posztók, kenderfonalak és fakorongok váltak a kezeik alatt életre, hogy végül mesés bábok születhessenek. A csapatok büszkén vonultak fel saját alkotásaikkal, minden bábnak nevet adtak, és vidám mondókákkal, dallamokkal köszöntötték kutyatársaikat, ezzel varázsolva el a közönséget.

A versenyen a részt vevő óvodások nemcsak a meséből feltett villámkérdésekre válaszoltak szöveghűen, hanem ismerték a kuvaszt, az egyik legrégebbi magyar kutyafajta életmódját és jellemzőit.

A bábjáték bemutatása volt a verseny valódi csúcspontja, hiszen a csapatok lehetőséget kaptak arra, hogy a saját alkotásaikat másoknak is megmutassák, miközben a csapatszellem, a kreativitás is kiemelt szerepet kapott. A gyerekek bátorsága és lelkesedése lenyűgözte a zsűri tagjait, Bálint Réka, Frunza Katalin és Miclea Jolán óvodapedagógusokat, a kis előadások egy-egy igazi színházi élménnyé váltak mindannyiunk számára.

A játékvezető szerepe elengedhetetlen ahhoz, hogy a verseny ne csupán a rivalizálásról szóljon, hanem egy igazi élménydús és szórakoztató eseménnyé váljon. Itt a gyerekek közösen ünnepelhetik az alkotás örömét és a sikerélmény pillanatait. Szucher Zsuzsanna óvodapedagógus kiemelkedő empátiájával és végtelen türelmével igazi támasza volt a kis versenyzőknek, lehetővé téve számukra, hogy teljes mértékben élvezzék a játék varázsát.

A versenyt a szívhez szóló erdőszentgyörgyi Micimackó csapat nyerte meg, így április 4-5-én a Nyárádszeredában megrendezésre kerülő megyeközi szakaszon ők képviselik Maros megyét. A Micimackón kívül a többi résztvevő csapat is oklevéllel, emléklappal és ajándékokkal térhetett haza, így mindenki nyertesnek érezhette magát. Fontos, hogy mindannyian hozzájárultak a közös élményhez és alkotási folyamathoz, amelyet a lelkes pedagógusok, Csegzi Tilda, Mánya Enikő, Orbán Tekla és Pásztori-Kupán Imola irányítottak. Az igazi győzelem nem csupán a díjakban rejlik, hanem abban is, hogy minden kis versenyző boldogan és büszkén távozott, gazdagodva új tapasztalatokkal, tudással és felejthetetlen élményekkel.

Related posts