Az amerikai kikötőkben egyre nagyobb figyelmet kapnak a Bitmain bányászgépek, amelyek visszatartásra kerültek.
A Blockspace jelentése szerint, az Egyesült Államok Vámügyi és Határvédelmi Ügynöksége (CBP) Bitmain Antminer ASIC szállítmányokat tart vissza különböző amerikai kikötőkben. A visszatartott szállítmányok rengeteg kárt okoznak az USA területén működő bitcoinbányász társaságoknak.
A legfrissebb információk alapján hét, névvel nem azonosított amerikai bitcoinbányász már két hónapja várakozik a szükséges felszerelésekre és bányászgépekre. A késlekedő szállítmányok között találhatók a Bitmain legújabb Antminer S21 és T21 sorozatú ASIC berendezései. A késlekedés következtében több vállalat jelentős tartási díjakat kénytelen fizetni a hatóságoknak. Egyes bányászok esetében akár 200 darab ASIC gép után is elérheti az extra 200 000 dollárt a felmerülő költségek mértéke.
Úgy tűnik, hogy a CBP intézkedései szoros összefüggésben állnak az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottságának (FCC) kérésével. Az ügynökség magas kockázatú rakományok azonosításáért felelős részlegei szintén részt vesznek a rakterek átvizsgálásában. Iparági szakértők véleménye szerint a szállítmányok késlekedése összefüggésben állhat az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériuma által folytatott vizsgálatokkal is.
Korábban szóba hozták a chiptervező és gyártó Sophgo-t, a Bitmain leányvállalatával, miután Tajvanon megrendelt chipeket fedeztek fel egy Huawei AI processzorban. A Huawei 2019 óta amerikai szankciók alatt áll. A hírt korábban a megújult VIP discord szerverünk hírfolyamában is megosztottuk.
Más kínai gyártók ASIC berendezéseit nem tartják vissza a határon, ami felveti a kérdést, hogy miért van különbség a Bitmain termékeivel szembeni fellépésben. A Bitmain a kriptobányászat egyik vezető innovátoraként és fejlesztőjeként van jelen a piacon. Az év elején indította el az Antminer T21-es modellek forgalmazását, amelyeket már széles körben vártak. A vámok elkerülése érdekében a cég különböző irodákat nyitott Kínán kívül, például Texasban. A versenytársak időről időre azzal vádolják a bányászgép gyártó óriást, hogy berendezéseket dömpingel a piacon és agresszív árcsökkentési stratégiákat alkalmaz.
Az Egyesült Államok továbbra is fenntartja azokat a szankciókat és kereskedelmi korlátozásokat, amelyeket korábban bevezetett. A nagy kínai cégek, mint például a Bitmain, már mélyen beágyazódtak a globális ellátási láncokba, valamint az amerikai bitcoinbányászati ökoszisztémába. A hatóságok számára a szankciók és a transzparens politikai döntések sem elegendőek ahhoz, hogy megfékezzék ezeket a hatalmas szereplőket. Ezen felül, egyes kínai érdekeltségű vállalatok aktívan részt vesznek a bitcoinbányászatban az Egyesült Államok területén, miután Kína 2021-ben beavatkozott az amerikai kriptobányászat fejlődésébe.
Fedezd fel a kriptopénzügyek izgalmas világát! Csatlakozz megújult VIP tagságunkhoz Discord csatornánkon, és légy része egy dinamikus közösségnek! Ha még több friss híreket és érdekességeket szeretnél, iratkozz fel YouTube és TikTok csatornáinkra is! Ha pedig egy támogató, tudásmegosztásra épülő kripto közösségre vágysz, ne habozz, látogass el a Discord szobáinkba, ahol mindig vár rád a barátságos szakértők csapata!