Föld alatti bank nyílt: hazánk legújabb trezora még egy atomtámadást is kibír!


Budapesten, a 13. kerület szívében megnyílt egy különleges széfterem, amely nem csupán hiánypótló, hanem a maga nemében egyedülálló is. Ez a lenyűgöző föld alatti trezor — amely a Magyar Nemzeti Bank széfterme után az ország második legnagyobb ilyen létesítménye — a SafeBank névre hallgat. A létesítmény a Foldana cégcsoport legújabb beruházása, amely a követelés- és ingatlankezelés területén tevékenykedik, és nemcsak Magyarországon, hanem a balkáni piacon is aktívan jelen van. A SafeBank a Hotel Foldana mellett, vagy inkább annak alatt található, így a vendégek számára egy igazán különleges élményt kínál.

Az új, prémium biztonsági jellemzőkkel ellátott széfszolgáltatási központ alapvetően ugyanazokat a lehetőségeket kínálja, mint a legnagyobb bankok trezorszolgáltatásai: az ügyfelek, akik különféle értéktárgyaik biztonságos tárolására vágynak, bérelhetnek széfet vagy akár több széfet is. Ezeket a tárgyakat a legmagasabb szintű biztonsági intézkedések mellett őrzik és védik a széfteremben, ahol a teljes diszkréció garantált. A Foldana csoport többek között azért indította el ezt a projektet, mert az átlagos várakozási idő, amíg egy ügyfél itthon széfhez jut, 6-8 hónap.

Fedezzük fel együtt, mit kínál a Foldana SafeBank, és hogyan garantálják a náluk tárolt értékek maximális biztonságát:

Balla Róbert, a Foldana csoport ügyvezető igazgatója a keddi sajtóbejáráson izgalmas részleteket osztott meg a trezorról. Elmondta, hogy a létesítmény végső kapacitása elérheti a 6500 különböző méretű széfrekeszt, ami az év végére valósul meg. Jelenleg már rendelkezésre áll ezer azonnal igénybe vehető rekesz, de a jövőbeni bővítések révén még több lehetőség vár az ügyfelekre. A széfek öt eltérő méretben bérelhetők, és különleges igények esetén, mint például festmények tárolása, 20 különböző méretű rekeszt is kínálnak előjegyzés alapján. Fontos azonban megjegyezni, hogy bizonyos dolgok, mint például a törvény által tiltott tárgyak, nem helyezhetők el a széfekben, ideértve például:

Az azonban nem számít, hogy a széf bérlője magyar vagy külföldi állampolgár, ameddig közhitelesen tudja igazolni magát, ahogy a magánszemélyek mellett jogi személyek is egyaránt használhatják. A külföldieknél azonban a SafeBank munkatársainak is ellenőriznie kell, hogy az illető nem szerepel-e a szankciós listán. A Foldana trezorja, mint magánszolgáltató lényegében annyiban különbözik a széfet biztosító bankoktól, hogy az értékek elhelyezéséhez náluk nem kell kötelező széfszámlát is nyitni, hiszen ők hivatalosan nem minősülnek pénzforgalmi intézménynek.

Mindezeket figyelembe véve, ha a SafeBankhoz például az ügyészség részéről érkezik egy határozat, amely az adott széfrekesz lefoglalására vonatkozik, akkor az ügyfél elveszíti a hozzáférést a trezorban tárolt értékeihez. E mellett az ügyészség kényszernyitást is elrendelhet. A Foldana viszont felkészült azokra az esetekre is, amikor hagyatéki ügyek merülnek fel, hiszen a széfben őrzött tárgyakat a közjegyző birtokba vehet. Amennyiben a széf tulajdonosa egy idő után nem jelentkezik, és nem fizeti a trezorbérlet díját, a bank megkezdi az elérhetőségeinek felkutatását, figyelembe véve azt a lehetőséget is, hogy esetleg csak az örökösöket találják meg.

Vagyon tehát jó eséllyel nem ragad a magántrezorban, amelynek beruházási költsége, egész pontosan a széfteremé meghaladja a 300 millió forintot - árulta el Balla Róbert. A cégvezér arról is beszélt, hogy terveik szerint az üzlet 7 év alatt térül meg 65 százalékos kihasználtság mellett. A Foldana SafeBankjának hivatalos megnyitása a gyakorlatban tehát már megtörtént, és a sajtó munkatársainak azért is tudták még kedden megmutatni, mert egyelőre nem volt benne elhelyezett érték. A lakosság azonban szerda déltől birtokba veheti, és elhelyezheti benne féltve őrzött kincseit.

Related posts