Képzések a jövő munkaerőpiacának igényeire szabva: Mikrótanúsítvány program (Videó)

Ma délelőtt sajtótájékoztatón ismertették az új Mikrotanúsítvány képzési lehetőségeket, amelyek célja, hogy a gyorsan változó munkaerőpiacon való helytálláshoz szükséges, rugalmas és gyakorlat-orientált tudást biztosítsanak a résztvevők számára. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karán tartott előadás iránymutató a jövőbe!
Csütörtök délelőtt egy különleges, ámde komoly hangulatú beszélgetésre invitálták az érdeklődőket és a sajtó képviselőit. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karán megrendezett sajtótájékoztatón bemutatták az új Mikrotanúsítvány képzési lehetőségeket, melyek célja, hogy a gyorsan változó munkaerőpiac kihívásainak megfeleljenek. Ezek a kurzusok rugalmas, gyakorlatközpontú tudást nyújtanak a résztvevőknek, lehetőséget adva számukra a fejlődésre. A rendezvény keretében a mesterséges intelligencia, adatelemzés, neurális hálózatok és IoT alkalmazások területén elérhető kurzusokat ismerhettük meg, amelyek kreditértékkel rendelkeznek, és széleskörű alkalmazási lehetőségeket kínálnak a hallgatók számára.
A rendezvény megnyitóját Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának dékánja vezette, aki szívélyesen üdvözölte a jelenlévőket. Ezt követően Pogátsnik Mónika, az ÓE AMK oktatási dékánhelyettese lépett a mikrofonhoz, és egy figyelemfelkeltő, prezentációval gazdagított előadást tartott. Előadásában részletesen ismertette a Mikrotanúsítványok képzésének tartalmát és célkitűzéseit, bemutatva annak jelentőségét és a résztvevők számára nyújtott előnyöket.
A mikrotanúsítványok célja és lehetőségei egyre nagyobb figyelmet kapnak a modern oktatás és a munkaerőpiac világában. Ezek a kis méretű, de jelentős értéket hordozó tanúsítványok lehetővé teszik a tanulók számára, hogy specifikus készségeiket és tudásukat hitelesített formában mutathassák be. A mikrotanúsítványok nem csupán a formális oktatási rendszerek keretein belül, hanem a szakmai fejlődés és az önképzés területén is jelentős szerepet játszanak. Ezek az elismerések segíthetnek a munkavállalóknak abban, hogy kitűnjenek a versenytársaik közül, mivel pontosan megmutatják, milyen konkrét kompetenciák birtokában vannak. A mikrotanúsítványok egyik nagy előnye, hogy rugalmasan illeszkednek a tanulók igényeihez, lehetővé téve számukra, hogy saját tempójukban, az érdeklődési körüknek megfelelően bővítsék tudásukat. Ezen tanúsítványok digitális formában is elérhetők, ami megkönnyíti a megosztásukat és a hitelesítést a potenciális munkaadók előtt. Összességében a mikrotanúsítványok nem csupán az egyéni karrierutakat támogathatják, hanem hozzájárulhatnak a munkaerőpiac dinamizálásához is, mivel a munkáltatók könnyebben azonosíthatják a szükséges készségekkel rendelkező jelölteket.
A prezentáció során Pogátsnik Mónika hangsúlyozta, hogy az Óbudai Egyetem a sikeresen teljesített kurzusok után mikrotanúsítványt ad, amely részletesen tartalmazza a kurzusok leírását és kreditértékeit. A jelentkezők a képzés időtartamára részismereti jogviszony keretében kerülnek be az Óbudai Egyetem Alba Regia Karára, így lehetőséget kapnak arra, hogy a megszerzett tudást a munkaerőpiacon is hasznosíthassák.
Képzési programok és tematikus területek
A bemutatott képzések számos aktuális ipari és technológiai területet ölelnek fel, például:
Pogátsnik Mónika külön kitért a Mesterséges Intelligencia ipari alkalmazásai című képzésre, amely az adatelemzés és a gépi tanulás alapvető módszereit és eszköztárát kívánja átadni a résztvevőknek. A képzés célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia alkalmazásait olyan területeken, mint a folyamatok optimalizálása, minőségellenőrzés, prediktív karbantartás és a robotika.