Simicskó István kijelentette, hogy eddig soha nem tapasztaltunk olyat, hogy egy háborúval érintett országot felvettek volna az unió tagjai közé (VIDEÓ).

A kereszténydemokrata politikai képviselő hangsúlyozta:
Az Európai Unió története során a bővítés folyamata mindvégig jelen volt, eddig hét alkalommal bővült a tagsága, és minden újonnan csatlakozó ország megfelelt a világosan megfogalmazott követelményeknek. Fontos megjegyezni, hogy eddig még soha nem történt olyan eset, hogy háborús konfliktusban álló országot fogadtak volna be az unióba.
Kitért a pénzügyi, mezőgazdasági, munkaerőpiaci és közbiztonsági kockázatokra, és figyelmeztetett arra is, hogy a 13. havi nyugdíjak is veszélybe kerülnének.
Felvetette a kérdést, hogy...
Mikor is kérdezte meg Weber az európai polgárokat Ukrajna uniós tagságának kérdéséről, ahogyan azt a magyar kormány is teszi?
Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára hangsúlyozta, hogy mind az európai polgárok, mind a magyar kormány a bővítés mellett állnak. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a bővítési folyamatnak világos, kiszámítható és érdemalapú alapelvek mentén kell zajlania.
Kiemelte: hat nyugat-balkáni ország már 21-22 éve vár a csatlakozásra. A keleti bővítés esetében Ukrajna kivételezett helyzetet élvez, miközben nem teljesíti a feltételeket - jegyezte meg.
António Costa, az Európai Tanács elnöke határozottan kiállt az Unió nyugat-balkáni bővítése mellett.
Hogyan értelmezhető a demokrácia és a jogállamiság egy olyan országban, ahol választások nem voltak, nincs ellenzék, szabad sajtó, nem tudni mekkora a területe, hányan lakják - sorolta.
Rögzítve:
Ukrajna csatlakozása alapvetően átalakítaná Európa gazdasági táját, ezért fontos lenne, hogy a magyar emberek véleménye is megszólaljon ebben a kérdésben. Ezen kívül, az európai polgárok álláspontját is figyelembe kellene venni, hiszen ez a döntés szélesebb hatással lenne a kontinens jövőjére.
Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, nemrégiben Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselőjének szavait hozta szóba az uniós támogatások felfüggesztésével kapcsolatban. A fideszes politikus úgy véli, hogy ez a kijelentés valójában egyfajta beismerő vallomás, amely képes politikai válságot generálni, hasonlóan az ominózus őszödi beszédhez. Hozzátette, hogy az ilyen megnyilvánulások komoly következményekkel járhatnak, és felvetik a felelősség kérdését a politikai színtéren.
olyan még nem volt a világon, vagy csak nagyon kevésszer és megvolt a következménye, hogy valaki a nép felhatalmazásából, közfeladata ellátása közben, esküjével ellentétesen a saját hazája ellen dolgozzon és ezzel még kérkedjen is, egyértelművé tegye, hogy ez politikai meggyőződése.
Rávilágított arra, hogy miután a párt vezetője "Brüsszel Péter" védelmébe állt a nyilatkozó személlyel kapcsolatban, ez már a párt hivatalos álláspontjaként értelmezhető. Nincs kétféle Tisza, csupán egy létezik, valamint egyetlen Tisza-politika, amely örömmel szemléli, ha a magyar állampolgárok életminősége csökken.
Kollár Kinga provokatív cinizmusa: A magyar egészségügy válsága a Tisza Párt győzelme mögött húzódik.
Kocsis Máté kifejtette, hogy aki képes a saját családját elárulni, az valószínűleg a hazáját is hátba fogja támadni.
Itt fekszik a lábaink előtt egy nyilvánvaló politikai árulás, amely minden eddiginél nyíltabban mutatja meg a haza iránti elkötelezettség hiányát.
- tette hozzá. Emlékeztetett Raskó György, a Tisza Párt szakértőjének megjegyzésére, miszerint a párt választási kilátásai akkor javulnak, ha jelentős számú idős fideszes szavazó távozik az élők sorából. Ebből adódóan elmondható, hogy az idő a Tisza Párt javára válik.
Félelmetes érvelés - Egy Fidesz-szavazó halála új esélyt adhat a Tisza megerősödésére, állítja Magyar Péter pártjának szakértője.
"Minden politikai hazaárulónak távoznia kell! - hangoztatta a kormánypárti frakcióvezető, hangsúlyozva, hogy határozottan elutasítanak minden olyan politikai irányvonalat, amely a magyarok érdekeivel ellentétes."